Späť...
Bez obrázka

11.08.2008 zdroj: lacrosse.cz

Mistrovství Evropy, den 5

Český mužský tým dnes nastoupil k poslednímu zápasu v základní skupině a soupeřem mu bylo Slovensko. Podle všech předpokladů měl být zápas pro český tým jasnou záležitostí, ale na hřišti se z něho stalo drama a nechybělo mnoho, aby se Češi v Lahti zapsali zlatým písmem do historie slovenského lakrosu.

Chřipkovou štafetu přebral od Aleše Veselého Pavel Kraus, obraně stále chyběl Jindřich Váša. Jako první se do seznamu střelců zapsal Adam Ondráček. Slováci ale dokázali vyrovnat. Češi měli v první čtvrtině převahu, ale dokázali ji využít jen Pavel Došlý, Michal Rozkot a Ondřej
Sochna.

Ve druhé čtvrtině se Češi trápili. Slováci začali být úspěšnější při rozhozech, dařilo se jim narušovat českou rozehrávku a v útočné fázi byl český tým jen málo nebezpečný a ztroskotával na soustředěné slovenské obraně. Slováci dotáhli na 4:5, jediný český gól vstřelil Adam Kostka.

Do třetí čtvrtiny nastoupili Slováci s mnohem větší motivací. Češi byli v útoku neškodní a dopouštěli se spousty laciných chyb. Několikrát strefili slovenského gólmana, ale prostřelit ho nedokázali. Naopak Slováci hrající s velkou chutí se z protiútoků dokázali čtyřikrát prosadit a několik šancí jim zmařil i brankář Jakub Drozd.

Do poslední čtvrtiny tedy nastupovaly týmy za stavu 8:5 pro Slovensko, čemuž by asi málokdo před zápasem uvěřil. Češi se ale dokázali zkoncentrovat. Konečně se jim začalo dařit vyhrávat rozhozy a po gólech Petra Poupěte, Adama Ondráčka, Milana Černíka a opět Petra Poupěte otočili skóre. Slováci dokázali ještě snížit zhruba tři minuty před koncem na 9:10. Češi po rozhozu získali míč do držení a ve vypjatém závěru ho udrželi, takže toto skóre zůstalo konečné.

Pro slovenský lakros je výsledek ohromným povzbuzením, pro český varováním.