SLOVENSKÁ LAKROSOVÁ FEDERÁCIA - SLF

[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na navigáciu ]

SLF

Späť...

14.12.2008 08:12

Slávnostné ukončenie lakrosovej reprezentačnej sezóny

  

Slovenskí lakrosisti sa rozlúčili so sezónou vo vynovenej budove Bratislava River Center (býv. hotel Danube). Slávnostné ukončenie sezóny sa nieslo v duchu poďakovaní Partnerom Slovenskej lakrosovej federácie a odovzdávania cien za najlepšie výkony. Pre slovenský lakros bola tohtoročná sezóna v prvom rade reprezentačná, nakoľko sa naša reprezentácia zúčastnila ME vo Fínskom Lahti.

Pre náš lakros, ktorý má za sebou prvú päťročnicu existencie, to bola premiéra na veľkom medzinárodnom turnaji. Hráči, pôsobiaci väčšinou v dvoch bratislavských kluboch Tricksters Lacrosse Team a Bratislava Bats, utvorili spoločný výber, ktorý v prestížnej previerke a silnej konkurencií skončil z celkového počtu účastníkov 18 krajín, na peknom 12. mieste. Slovenský tím so svojou hrou pri jeho prvej účasti na takomto významnom podujatí rozhodne nesklamal a na ME bol vnímaný ako veľké oživenie šampionátu.

Na slávnostnom ukončení boli za svoje výkony ocenení nasledovní hráči:

Najlepší obranca: Pavol Kopernický (lakrosový klub Tricksters LT)
„Pali bol pevnou súčasťou obranných radov. Preukázal svoje vodcovské schopnosti, koordinoval celú obranu a nesklamal ani v súbojoch jeden na jedného proti talentovaným a oveľa skúsenejším hráčom. Všetci chlapci z obrany si zaslúžia poďakovanie za to čo predviedli vo Fínsku, zo všetkých však vynikal práve Pali“.

Najlepší stredopoliar: Martin Kramár (lakrosový klub Tricksters LT)
„Martin bol jedným z našich najlepšie bodujúcich stredopoliarov keď nazbieral dokopy 13 bodov. Jeho 10 asistencií bolo najviac z celého tímu. Martina často bránili najlepší hráči s dlhými palicami no aj napriek tomu dokázal viesť útok zo stredu pola. Martin vynikal vo všetkých aspektoch hry. Od zdvíhania lôpt po face-offoch až po vynášanie lopty z obrany do útoku. Na celom ihrisku bol náš najlepší stredopoliar“.

Najlepší útočník: Andrej Juráš (lakrosový klub RHC Cougars Lacrosse Edinburgh)
„Andrej viedol tím bodovo, keď nastrieľal 16 gólov, pridal 6 asistencií a s 22 bodmi bol náš najproduktívnejší hráč. Bol najproduktívnejší v zápasoch s Fínskom, Talianskom, Českom a Lotyšskom. Andrej sa presadzoval svojou individuálnou hrou ale pritom pomáhal celému tímu. Andrej hral neopakovateľne a bol hlavným dôvodom nášho úspechu vo Fínsku“.

Najužitočnejší hráč: Stanislav Mráz (lakrosový klub Tricksters LT)
„Veľa hráčov sa podieľalo na úspechu vo Fínsku, ale Stasho bol náš MVP Európskeho šampionátu. Stál proti najlepším tímom Európy a počínal si veľmi dobre. Proti Nemecku (17 úspešných zákrokov), proti Česku (13 zákrokov), proti Walesu (12 úspešných zákrokov), a proti Škótsku (14 úspešných zákrokov). Jeho skvelý výkon nám dával šancu pobiť sa o výsledok proti týmto oveľa skúsenejším tímom. Druhý tréneri často chválili jeho prácu na bránkovej čiare. Jeho výkony počas turnaja z neho spravili najužitočnejšieho hráča.

Špeciálne ocenenie: Mark Lichtner (lakrosový klub Tricksters LT)
„Mark si absolútne zaslúži túto cenu z mnohých dôvodov. Vďaka Markovi sa lakros hrá aj na Slovensku. Markovo vodcovstvo, tvrdá práca a schopnosti ktoré predal aj iným priviedli Slovensko po prvý raz na veľkú medzinárodnú súťaž. A samozrejme bol dôležitou časťou našej hry a nášho úspechu vo Fínsku. Nazbieral 4 body, vyhral väčšinu face-offov a stál tvárou v tvárou proti mnohým vynikajúcim hráčom. Jeho schopnosť bojovať o každú loptu počas „fejsu“ nám priniesla mnoho víťazstiev. Markova vízia vodcovstvo a výkon ho predurčovali na túto špeciálnu cenu“.


Ocenenia navrhol hlavný tréner slovenskej reprezentácie americký Slovák Ed Kostolansky, skúsený kouč s 30-ročnými skúsenosťami, v súčasnosti hlavný skaut profesionálneho tímu Washington Bayhawks a člen lakrosovej siene slávy. Medzi ocenenými bol aj hráč Tricksters LT Tomáš Lichtner, ktorý si prevzal od zástupcov Českej lakrosovej únie cenu za najlepšieho strelca v uplynulej NFLL (Národna field lakrosová liga). Na záver slávnostného večera si účastníci pozreli dokumentárny film o premiérovej účasti Slovenskej lakrosovej reprezentácie na ME vo Fínskom Lahti.

Záverom chce Slovenská lakrosová federácia ešte raz poďakovať všetkým, ktorí sa akokoľvek podielali na účasti našej reprezentácie na ME v Lahti. Veľké „ĎAKUJEME!“ patrí predovšetkým:

Generálnemu partnerovi SLF
CARLTON

Partnerom SLF
SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE ENEL
SLOVENSKÁ SPORITELŇA
SONY CENTRUM
FANN PARFUMÉRIE
HANÁK ŠPORT
LEVI’S
S. OLIVER
LIFELINE
MODUL
OZONE
PAPA CHICKEN

Mediálnym partnerom SLF
TV MARKÍZA
TA3
DENNÍK ŠPORT
GOLDMAN
SIX STAR

Dodaváteľom SLF
ADIDAS
ATAK SLOVAKIA SPORTS DESIGN
PAPLÓNIK
SOLTEC
QUEEN CITY LACROSSE
D3M

Zvláštne poďakovanie ďalej patrí

Edovi Kostolanskému
Petrovi Tahalovi
Erikovi Assimakopoulosovi
Janovi Flaškovi
Marošovi Kočanovi
Petrovi Vartovníkovi
Veronike Vinczeovej
Dušanovi Giertlimu
Zuzane Kopernickej
Zuzane Krajčovičovej
Margite Rehákovej
Ľubici Smierčakovej
Lakrosovému klubu Tricksters Lacrosse Team
Lakrosovému klubu Bratislava Bats
Českej únii mužského lakrosu
a
všetkým hráčom, rodinám a priateľom

Slovenskú lakrosovú reprezentáciu teraz už čaká nový cieľ, nový vrchol a tým sú majstrovstvá sveta v Manchestri v roku 2010. Nepochybne to bude veľká príležitosť pre všetkých hráčov, aby na sebe na klubovej úrovni zapracovali a zabojovali o reprezentačné miesto.

Späť...KALENDÁR PODUJATÍ

« Október 2019 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
domavonkunehrá sa

ODOBERAŤ OZNAMY

Váš e-mail

design by lacrosse
        


PARTNERI

Sponzorovan hosting od spolonosti WebSupport.sk

Main menu