Ďalší úspech pre Tricksters Bratislava

Lakrosový klub Tricksters Bratislava, má za sebou ďalšie úspešné vystúpenie na medzinárodnej pôde, keď sa stal historicky prvým víťazom lakrosového turnaja s Olympijskými pravidlami.

Turnaj sa konal vo Viedni a zúčastnili sa na ňom 4 tímy. Domáci panovníci z Viedne, Budapešť, Mix tím pod hlavičkou KAC a Tricksters Bratislava. Olympijské pravidlá sú dosť rozdielne od tých ktoré v súčasnej dobe fungujú vo field lakrose alebo v boxlakrose. Je to lakros hore – dole, pričom na striedačke sú iba 4 oddýchnutí hráči. V našom prípade iba 1, a aj to brankár. Napriek tomu, sa naša družina nezľakla do každého zápasu išla s cieľom zvíťaziť. Čo sa nám aj podarilo.

Základnú skupinu sme vyhrali po výsledkoch 20:5 vs Budapešť, 20:8 vs Monarchs a 15:15 vs KAC. V náš prospech však hovorili vyhraté štvrtiny, takže sme si pripísali o 2 body viac ako súper. Aj to je rozdiel oproti štandardným pravidlám, kedy je bodovaná každá štvrtina a to núti každý tím hrať naplno od začiatku až do konca.

V Nedeľu sme tak dostali v semifinále papierovo Ľahšieho súpera, ktorým bola opäť Budapešť. Tentoraz sme chlapcom strelili 21 gólov a dostali iba 4, čo nás posunulo do finále turnaja. Tam na nás Čakali KAC, ktorý si prekvapujúco poradili s domácim tímom a tak sa dal čakať zaujímavý súboj.

Zápas bol dosť vyrovnaný až do tretej štvrtiny, v ktorej naši chlapci súperovi odskočili a vypracovali si výraznejší náskok. Aj napriek snahe hráčov súpera sme tak už umnou hrou, priviedli zápas do víťazného konca a mohli sme sa tak tešiť s trofeje pre víťaza turnaja.

Dá sa povedať, že tieto upravené pravidlá pripomínajú hádzanú, na druhej strane pri obmedzení počtu hráčov, bude veľmi fyzicky náročné odohrať týždenný turnaj niekde na OH. Odstránením dlhých palíc tiež lakros stratil určitú taktickosť, ktorá ho odlišovala od Box lakrosu. Predstavme si futbalistov ktorí na OH budú hrať malý futbal nie jedenásti ale iba 6, alebo basketbalisti by hrali streetball. Asi nepredstaviteľné, že? Ale uvidíme, veď Tricksteri takýmto štýlom trénujú už dlhé roky.