Boxlakrosový víkend v Skalici s Chiefs Boxlacrosse Cupom

Počas víkendu 10. a 11. augusta sa po prvý krát v Skalici predstavil boxlakros, a to hneď formou turnaja s medzinárodnou účasťou. Turnaja sa zúčastnili tímy z Poľska Polish Eagles, reprezentácia zo Srbska, reprezentácia Slovenska a Open Team, kde základ mužstva tvorili hráči zo Skalica Chiefs, ktorí boli doplnení hráčmi zo Slovenska a Českej republiky. V sobotu sa odohrala základná časť za horúceho počasia, čo dalo hráčom fyzicky zabrať, pretože každý tím odohral 3 zápasy. Výsledky sobotňajších zápasov boli nasledovné:

Open Team 6:14 Slovensko
Srbsko 5:5 Poľsko
Open Team 6:6 Poľsko
Slovensko 8:1 Srbsko
Open Team 5:8 Srbsko
Slovensko 6:2 Poľsko

Po prvom hracom dni sa umiestnili hráči v tomto poradí : Slovensko, Srbsko, Poľsko a Open Team.

Druhý hrací deň sa počasie trošku umúdrilo a mierne sa ochladilo, čo všetkých potešilo.
Po základnej časti sa v semifinále stretli Open Team proti Slovensku a Poľsko proti Srbsku.

Po výsledkoch Open Team vs. Slovensko 1:12 a Poľsko vs. Srbsko 3:1, si o tretie miesto zahrali domáci Open Team s výberom Srbska, kde za víťazný koniec ťahali Srbi s výsledkom 7:4 a obsadili tak bronzovú priečku, Open Team skončil na mieste štvrtom.
Vo finále sa stretli Slovensko s Poľskom, kde hráči Slovenska nenechali nič na náhodu a so zraneniami okresaným tímom Poľska si poradili jednoznačným skóre 10:0 a zaistili si tak zaslúžené víťazstvo na turnaji. Vzhľadom k tomu, že sa Slovenská reprezentácia pripravuje na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v boxlakrose, ktoré sa budú konať v septembri v kanadskom Vancouveri, im turnaj vyšiel na jednotku.

Celkové poradie turnaja:

1. Slovensko
  2. Poľsko
  3. Srbsko
  4. Open Team

Ďakujeme všetkým fanúšikom, sponzorom, hráčom a členom organizačného tímu, ktorí sa podieľali na príprave turnaja a tešíme sa na ďalší ročník.