Zázrak v podaní Tricksterov

Neskutočné, úžasné, strhujúce. Aj tak by sa dal pomenovať zápas medzi domácim tímom Monarchs a bratislavskými Trickstermi, ktorý sa konal v nedeľu v rámci Dunajskej Lakrosovej Ligy.

Zápas začali lepšie domáci panovníci, ktorí rýchlo viedli 3:0. V prvej štvrtine, sa Tricksterom nedarilo a v podstate smerom dopredu, nespravili nič. V druhej časti hry sa hra vyrovnala, ale aj napriek tomu boli domáci stále vo vedení. Po tretej štvrtine bolo skóre v prospech domácich 5:2.

Štvrtá štvrtina sa začala opäť gólom domácich a zdalo sa, že Tricksteri odídu z Viedne s poriadnym výpraskom. Do útoku však zavelil Krámár a znížil na 6:3, potom Purgat dvoma gólmi znížil náskok na 6:5. Prišla však chyba v rozohrávke a Monarchs opäť zvýšili náskok na 7:5. osemnásť sekúnd pred koncom zápasu znížil ešte Kramár na 7:6 a vyrovnanie zariadil iba sekundu pred koncom riadneho času Purgat.

Oba tímy tak išli do predĺženia, ktoré sa hralo na rýchlu smrť. Najskôr dostali šancu útočiť naši chlapci, no stratou lopty ponúkli streliť rozhodujúci gól súperovi, navyše zbytočnými faulami, hrali naši oslabenia, ktoré však súper nepotrestal. Záver prvej štvôr minútový bol v rukách Monarchov, no nepodarilo sa im skórovať. Po zmene strán sa do útoku vrhli Tricksteri a po pár sekundách hry sa im podarilo skórovať vďaka Purgatovi. Zápas tak skončil zázrakom v prospech Tricksters Bratislava.

Neuveriteľný obrat našich sa stal realitou a neuveriteľné skutočnosťou. Ak by si pred začiatkom poslednej štvrtiny niekto vsadil na Tricksterov v stávkovej kancelárii, asi by bol kurz 100:1 v ich neprospech. Aj tento zápas však ukázal, aké dôležité je vložiť do hry srdce a hrať až do posledných sekúnd zápasu.

Posledné kolo tohtoročnej edície DLL sa odohrá v Grazi a naši chlapci nastúpia proti domácim Gladiátorom.

Zdroj: Tricksters.sk