Úvodné zápasy Nationals v NBLL

Cez víkend (11.-12.03.2017) sa konala pre Nationals – výber boxlakrosovej reprezentácie česká Národná boxlakrosová liga (NBLL).

V úvodnom zápase sme si na ihrisku v Radotíne zmerali sily s tímom Old Dogs Plzeň. V chladnom počasí sme do zápasu vstúpili rozpačito, avšak po piatich minútach otvoril skóre zápasu Thomay a započal cestu za víťazstvom. Súper, ktorý prišiel bez svojich opôr, nám dokázal vzdorovať iba do úvodu druhej štvrtiny, a za stavu 4:4 sme roztočili gólový kolotoč. Do konca zápasu sme vsietili ďalších 14 gólov a fungovala nám aj obrana, ktorú z brány riadil Pisár. Plzeň nám už dokázala streliť iba dva góly, posledný sekundu pred koncom zápasu a tento gól znamenal skorigovanie skóre na výsledných 6:18 pre Nationals.
Do zápasu výraznou mierou prispel práve spomínaný Thomay (5+5) a sekundovali mu Engliš (5+1) a Jeck (4+0).

Do nedeľného lakrosového stretnutia proti domácemu SK Lacrosse Jižní Město sme nastupovali odhodlane a do súpera sme sa pustili s vervou. Do zápasu sme nastúpili skvelo a súpera sme zaskočili hneď troma gólmi v rade. Potom sa však Jižní Město začalo osmeľovať a aj zásluhou našich chýb dotiahlo skóre na 3:3. Iskierku nádeje ešte vykresal Patzko, ktorý tak po tretíkrát vyslal presnú strelu z väčšej vzdialenosti, ktorá skončila v bráne. Týmto gólom sa poslednýkrát v zápase priklonili misky váh na stranu Nationals 4:3. Súper nás začal prehrávať zásluhou bratov Plecháčkovcov. Súperovi vychádzali aj strely z väčších vzdialeností a náš tím sa presadil už iba dvakrát počas oslabenia, a to z breakových situácií zásluhou Thomaya. Za zmienku stojí moment, keď prešprintoval všetkých až od vlastnej brány a prekonal aj inak výborne chytajúceho brankára súpera. Výsledné skóre tak vyznelo v pomere 6:13 pre Jižní Město.

Ďalšie dve kolá NBLL odohráme už tento víkend 18.-19.03.2017. V so­botu odohráme zápas s LC ForFun a v nedeľu nastúpime proti dlhoročnému českému šampiónovi LCC Radotín. Oba zápasy sa uskutočnia o 14:30 hod. na Vápencovej 14 v Bratislave.