SLOVENSKÁ LAKROSOVÁ FEDERÁCIA - SLF

[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na navigáciu ]

SLF

Späť...
Predstavujeme trénerov pre Majstrovstvá sveta 2018

30.01.2017 20:48

Predstavujeme trénerov pre Majstrovstvá sveta 2018

  

Slovenská lakrosová reprezentácia vo field lakrose začala svoju prípravu už na prelome rokov 2016/2017. Dôvodom, bolo najmä opätovne vytvorenie konkurencie schopného tímu, ktorý dokáže súperiť s inými národnosťami a nebude hrať o posledné priečky, ako tomu bolo na poslednom európskom šampionáte.

Silný tím preto potrebuje aj silnú trénerskú podporu, aby sa tím vrátil tam, kde v roku 2010 začal svoju púť na majstrovstvách sveta.

Jan Flaška – Hlavný tréner


Jan Flaška vyrástol v Colorade ako syn Slovenskej matky a českého otca. Chodil na Bowdoin College v Maine, a hral futbal, hokej a lakros. Počas troch rokov pôsobil ako tímový kapitán. Po skončení školy, pokračoval v trénerskej a učiteľskej kariére, až do dnes. V súčasnej dobe učí filozofiu na Deerfield Academy a trénuje všetky tri športy. Trénoval tiež univerzitný futbalový tím Chicagskej unoverzity, ženský hokejový tím Harvardskej univerzity a lakros na Bostonskej univerzite a univerzite v Chicagu. Jedným z jeho hrdinov je Palo Demitra.


Edward Kostolansky – Asistent trénera

Ed Kostolansky viedol Slovenský národný tím na MS 2010 a 2014, a tiež na ME 2008 a 2012. Bol hlavným skautom Washington Bayhawks, profesionálneho klubu MLL v rokoch 2007 – 2009. Kostolansky trénoval na strednej škole Clarksburg H.S., Seneca Valley H.S, a Paint Branch H.S. od 1988 – 2011. V súčasnej dobe je trénerom Lax Dreams Lacrosse Academy v New Yorku.

Kostolansky hral za Corning East (NY) H.S. and Boston College. Po skončení školy hral za Croydon Lacrosse Club v Londíne, Englicku a Potomac Lacrosse Club (Clyde’s LC) v USA.


Roger E. Finck – Asistent tréneraLakros bol vždy súčasťou Rogerovho života ako hráča alebo ako trénera. Roger odšatroval svoju lakrosovú kariéru na Northampton High School kde zažiaril ako stredopoliar. Po skončení školy išiel na post-graduálne štúdium na Kimball Union Academy, kde hral za tím KUA Wildcats. Jeho vysokoškolské časy sú spojené s tímom Union College. Po skončení školy hral za Connecticut Valley Lacrosse Club v Connecticute.

Roger začal svoju trénerskú kariéru na svojej alma mater, Northampton High School, kde trénoval chlapcov počas piatich rokov. Na jar 2015 sa stal súčasťou Deerfield Academy. Roger navštevoval aj trénerskú certifikáciu US Lacrosse. Medzi jeho záľuby patria hra v rockovej kapele a jazdenie v Porsche.


Drew Philie – Asistent trénera / Ofenzívny koordinátor
Drew Philie vyrástol v Cape Cod, Massachusetts, kde hral počas strednej školy futbal, hokej a lakros. Na univerzite hral za Vermont. Hral za UVM, a bol kapitánom počas troch rokov v tíme. Počas jeho pôsobenia bol vždy vyhlásený medzi najlepších hráčov ligy. Lakrosovú kariéru ukončil ako druhý najlepší strelec so 124 gólmi a desiaty najlepší nahrávač s 52 asistenciami, čo ho radí na piatu priečku hráčov s najviac bodmi, keď ich nazbieral spolu 176.

V súčasnej dobe trénuje futbal, hokej a lakros na Deerfield Academy, a priviedol Deerfield Academy k mnohým víťazstvám. Deerfield Academy je jednýn z top tímov v USA. Trénuje tiež s 3d Lacrosse.

Will Swindell – Asistent trénera / Defenzívny koordinátor
Will Swindell absolvoval Brown University kde viedol ako kapitán lakrosový tím hrajúci DI. Počas jeho seniorského roku Brown vyhrali Ivy League a hrali v NCAA turnaji. Will hral v každom zápase počas jeho vysokoškolskej kariéry. Strednú školu absolvoval na Deerfield Academy kde s lakrosovým tímom počas troch rokov nazbierali 45 víťazstiev a iba 2 prehry. Will sa teší na novú výzvu ktorou je trénovanie obrany Slovenského národného tímu.

Späť...KALENDÁR PODUJATÍ

« December 2019 »
           

Slovak Boxlacrosse League
01.12.2019

Organizátor: Slovak Federation

Kategória: Box lakros

Tím: SLF

Súperi: Ucastnici SBLL

Stav: Potvrdený

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
domavonkunehrá sa

ODOBERAŤ OZNAMY

Váš e-mail

design by lacrosse
        


PARTNERI

Sponzorovan hosting od spolonosti WebSupport.sk

Main menu