SLOVENSKÁ LAKROSOVÁ FEDERÁCIA - SLF

[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na navigáciu ]

SLF

Späť...
Slováci v Budapešti opäť víťazne

21.01.2017 07:46

Slováci v Budapešti opäť víťazne

  

Slovenský reprezentanti obhájili prvé miesto na výborne obsadenom turnaji New Years cup 2017, ktorý sa koná pravidelne v januári v Budapešti. Tento turnaj bol zároveň oficiálnym štartom prípravy reprezentácie na blížiace sa majstrovstvá sveta v anglickom Manchestri.

Tento rok bol turnaj v Budapešti naozaj výborne obsadený. Za všetko hovorí účasť výberu Nemecka, s množstvom boxlakrosových reprezentantov v tíme Erlangen. Švajčiarska reprezentácia mala zastúpenie v podobe tímu Toblerone a nechýbala ani reprezentácia Poľska. Z iných tímov, sa dá povedať, že sa jednalo o medzinárodné tímy, veď domáci BLAX mali na súpiske štyroch Čechov, Američanov, Rusov, a Japonca. Izraelský tím Ashdod mal tak isto niekoľko reprezentantov, ktorí nastúpili aj proti Slovákom na MS v Denveri. Za zmienku tiež stoja rakúsky Monarchs a Lotyšský tím Mitava, ktorý tak ako Tricksters, dodáva reprezentáciám najviac hráčov.

Naši hráči cestovali do Budapešti s túžbou postúpiť čo najďalej, aj keď deň pred odchodom sa z rôznych zdravotných problémov odhlásilo až 5 hráčov, čo znamenalo veľký zásah do zostavy. Chlapci aj napriek tomu, že v tíme mali troch nováčikov dokázali prekvapiť celý lakrosový svet. Mnoho ľudí krútilo hlavou nad tým, ako je možné že tím, ktorý má na striedanie iba jedného hráča dokázal poraziť tímy, ktoré mali plné súpisky a zároveň kondične vydržať celý turnaj hrať vo vysokom tempe.

Piatkový prvý zápas bol pre našich skúška ohňom, keď nastúpili proti poľskej reprezentácii, ktorá mala v tíme viaceré americké opory, počnúc brankárom, cez obrancu a stredopoliarov. Napriek tomu naši chlapci súpera zaskočili a zvíťazili s prehľadom 5:1.

Druhý zápas proti Švajčiarskym Toblerone bol ešte jednoznačnejší a naši si so súperom poradili hladko 8:2. Druhé víťazstvo na turnaji znamenalo istotu postupu zo skupiny a teda možnosť zahrať si vo finále. Pre nami však bolo ešte dosť zápasov.

Posledným súperom našich chlapcov v piatok bol výber Lotišska. Tvrdá hra Lotyšov našim vôbec nesedela a prispôsobili sa jej, čo malo za následok iba to, že boli neustále na trestnej lavici a súper trestal vylúčenia gólmi. Ani zlepšený výkon v druhej časti hry nezmazal šesť gólový rozdiel a Slováci tak na turnaji po prvý raz prehrali v pomere 3:6.

Prehra znamenala, že v nasledujúcom zápase naši nastúpili proti starým známym Viedenským Monarchs, ktorí vyhrali druhú skupinu. Zápas od začiatku mali v rukách naši chlapci a diktovali tempo hry. Viedli 3:0, no súper dvoma gólmi odpovedal. Následne podržali Slovákov obaja brankári Chylik aj Mráz a v oslabení sa presadil Kramár, keď zvýšil na 4:2. V závere sa našim podarilo skóre ešte navýšiť a zvíťaziť 6:3.

Zvláštnosťou turnaja bol opätovný zápas proti Mitave, ktorá prehrala v súboji s Blax. Ak teda chcel jeden z tímov postúpiť do finále, musel vyhrať. Naši chlapci tento raz podali oveľa disciplinovanejší výkon a súpera do ničoho nepustili. Zároveň trestali každú jeho chybu a skóre sa tak zastavilo na konečných 8:0.

Finále turnaja tak zabezpečili dva tímy, ktoré po základnej časti skončili na druhej priečke. Maďarský Blax a slovenskí chlapci.

Zápas bol od začiatku vyrovnaný a domáci sa pustili do Slovákov od úvodu z jasným cieľom vyhrať. Slováci však nápor vydržali a následne skórovali zásluhou Purgata. Súper potom v presilovej hre vyrovnal, ale naši chlapci išli opäť do vedenia. Na tento gól ešte dokázali Maďari odpovedať, potom však prišli góly, na strane Slovákov, ktoré znamenali, výrazný náskok v zápase. V závere sa ešte snažil čo to zo zápasom spraviť maďarský rozhodca, ktorý rozdával jeden trojminútový trest za druhým, aj za nezmyselné veci. Domácim sa však podarilo streliť iba dva góly a upraviť stav zápasu na konečných 4:6 z ich pohľadu.

Víťazom turnaja sa tak nečakanie stali Slovenskí reprezentanti. Veríme, že našim chlapcom forma vydrží a že ešte pridajú zopár pekných momentov pre Slovenský lakros.

Späť...KALENDÁR PODUJATÍ

« December 2019 »
           

Slovak Boxlacrosse League
01.12.2019

Organizátor: Slovak Federation

Kategória: Box lakros

Tím: SLF

Súperi: Ucastnici SBLL

Stav: Potvrdený

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
domavonkunehrá sa

ODOBERAŤ OZNAMY

Váš e-mail

design by lacrosse
        


PARTNERI

Sponzorovan hosting od spolonosti WebSupport.sk

Main menu